Топ-10 правил збереження добрих стосунків між сусідами

Запитання до психолога

 Консультує Тетяна Кахіані, сертифікований психолог-практик, психотерапевт, тренер з ораторського мистецтва

З сусідами – або пощастило, або ні. Добре, коли поруч живуть адекватні та привітні люди, але ж трапляються й дуже неприємні екземпляри від дратівливих та істеричних до відверто асоціальних, яким все «по барабану». Як зберегти добрі стосунки з сусідами, незалежно від ступеню їх адеквату?

Існує «золоте правило» світових релігій: «Треба ставитися до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе». Істина стара, як світ, але насправді мало хто застосовує її у відносинах з іншими. Крім того, можу порадити топ-10 простих правил збереження добросусідських відносин:

1. Вітайся, прощайся, підтримуючи зоровий контакт.

2. Посміхайся сусідам кожного разу при зустрічі! На жаль, у наших традиціях скоріше прийнято зберігати похмурий вираз обличчя, тому щира посмішка зазвичай дивує та вводить у ступор.

3. Не варто виявляти підвищеного інтересу до особистого життя інших. Зазвичай так поводяться ті, в кого немає власного особистого життя або щось у ньому не ладиться.

4. Не критикуйте та не виховуйте чужих дітей. «Вам ніколи не вдасться виростити мудреців, якщо ви будете вбивати в дітях пустунів», – зауважив ще Ж.-Ж. Руссо.

5. Не позичайте та не беріть у борг. Сьогодні навряд чи хтось піде до сусіда за цибулиною, сіллю або сірниками. Часи змінюються: комуналки канули в Літу, супермаркети працюють без перерви і цілодобово. Гроші у борг – велике випробування, яке здатно зробити ворогами ліпших друзів та добрих сусідів.

6. Не пліткуйте. Коли Маша говорить погано про Наташу, це характеризує у першу чергу саме Машу. Інколи начебто ненав’язливий вислів починає ходити від людини до людини і перетворюється на брудний сніговий ком. Наслідки можуть бути неочікуваними, швидше за все – неприємними.

7. Будьте терпимими один до одного. Терпимість – «золотий ключик» до добросусідських відносин. Сьогодні у сусіда капремонт, а завтра – у тебе. Сьогодні за стінкою ювілей і музика, завтра у тебе галаслива компанія. Тебе дратують сусідські дітлахи, а як бути з твоєю собакою, якщо у сусіда зліва алергія на собачу шерсть, а у сусіда праворуч фобія на великих тварин?

8. Будьте вдячними. Нам завжди є за що бути вдячними один одному: за знайдені загублені ключі від квартири, прибрані поверхи, гарні квітники біля парадних, за те, що сусід доглянув вашу дитину на майданчику, поки ви бігали до дому, або підтримав добрим словом. Список може бути безкінечним.

9. Будьте чуйними. У волонтерів є така правило: «Допомагай іншим по можливості, а не за ступенем потреб іншого». Кажуть, що сусід – іноді ближчий за родича. Кого, як не сусіда, ще можна попросити поливати квіти під час подорожі або годувати кішку?! Ми багато чим можемо бути корисні один одному.

10. Будьте делікатні та доброзичливі. Конфлікти між сусідами виникають так чи інакше, і ми відповідаємо за те, як поводимо себе в таких ситуаціях: провокуємо чвари чи, навпаки, їх гасимо та розряджаємо обстановку. Конфлікти з сусідами – це продовження нас та наших власних психологічних проблем. Якщо немає злагоди з собою, мира у душі та у родині – конфлікти з сусідами неминучі.

Миру нашому спільному дому та добрих стосунків між нами!

Залишити відповідь